Atrakcje

Mikoszewa i okolic

Ośrodek Adeli położony jest w idealnym dla wypoczynku miejscu. Jednocześnie blisko lasu i rozciągającej się kilka minut za nim plaży, a z drugiej strony bardzo blisko sklepów. Spokojna okolica, świeże powietrze, dostęp do pobliskich atrakcji oraz piękna plaża zapewnią Państwu znakomity wypoczynek.


Rezerwat "Mewia Łacha"

Rezerwat umiejscowiony jest po obu stronach ujścia Wisły. Po środku znajduje się spore jezioro Mikoszewskie. Należy do jednego z najciekawszych terenów w kraju pod względem ornitologicznym (około 300 gatunków ptaków w różnych porach roku). Rezerwat jest miejscem ochrony gniazdowania rybitw, szczególnie rybitwy czubatej oraz terenem przelotów cennych gatunków ptaków. Na jego terenie osiedliły się również bobry. Rezerwat ściąga wielu poszukiwaczy bursztynu, w który bogata jest ta część polskiego wybrzeża. Jego okresowe rozlewiska sprzyjają rodzinie bobrów, która pozostawia liczne ślady swojej działalności.


Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich zajmuje powierzchnię 10,8 ha. Został utworzony w celu ochrony miejsc lęgowych kormorana czarnego i czapli siweji jest częścią Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.Rezerwat stanowi największą kolonię lęgowa kormoranów w Polsce i jedna z największych w Europie. Panują tu bardzo przyjazne warunki - nie zamieszkują tu praktycznie żadni naturalni wrogowie tych ptaków, a Zalew Wiślany dostarcza sporą dawkę pożywienia.


Rezerwat leśny „Buki Mierzei Wiślanej”

Rezerwat zajmujący 7 hektarów, powstał w celu zachowania jedynego, naturalnego stanowiska buka na terenie Mierzeji Wiślanej. Wiek znajdujących się tu buków sięga 200 lat. Znajdziemy tu również świerki pospolite, dęby szypułkowe, sosny zwyczajne oraz brzozy brodawkowate. Pojedynczo spotyka się też stare osobniki modrzewia europejskiego i daglezji zielonej. Bardzo licznie występuje tu także jedna z polskich lian – chroniony bluszcz pospolity. W obniżeniach znajdziemy też płaty olsu. Niedawno stwierdzono w rezerwacie występowanie interesującego gatunku grzyba pod ochrona ścisłą – podgrzybka pasożytniczego (Xerocomus parasiticus).


Wioska Indiańska

Wioska Indiańska w Jantarze to jedyną tego typu atrakcja w regionie. Znajdujące się tu muzeum dysponuje unikalną i największą w Polsce kolekcją oryginalnego rękodzieła Indian z różnych regionów Indiańskiej Ameryki Północnej. Można zobaczyć tam m.in. kompletne tradycyjne ubiory męskie, kobiece i dziecięce, przedmioty codziennego użytku, broń, maski czy akcesoria obrzędowe. W letnim obozowisku wśród tipi (przenośne namioty łowców bizonów z równin) znajduje się m.in. stylowe i kompletnie wyposażone tzw. tipi wodza.


Przeprawa promowa Świbno - Mikoszewo

Prom łączący Mikoszewo ze Świbnem zdecydowanie skraca drogę do Trójmiasta. Funkcjonuje on od końca kwietnia do połowy października. Prom kursuje między 5.20 a 22.00 co 30 min., a w przypadku dużego natężenia ruchu w sposób ciągły.